Sevmek Güzeldir...

Kedi Kumları


HİZMETLERİMİZ

Silica Kedi Kumu :

Yüksek derecede idrar absorbe edebilme kapasitesine sahip , kokuları nötralize edebilme özelliği yüksektir . Toksikasyona neden olmayan kristal tanecikleri doğaldır .

Taşınma ve kullanımı pratiktir . İnsanlar için allerjik değildir . Bakterilerin üremesini önler.

Bentonit Kedi Kumu :

Tamamen doğal Bentonit"in içerisinde hiçbir toksik madde bulunmamaktadır ve içerisindeki minerallerin geometrik yapıları sayesinde yüksek sıvı emme özelliğine sahiptir.

Bu sıvı emme kapasitesi hızlı en iyi topaklaşmayı sağlamaktadır. Sıvıyı kısa sürede emerek hapseder, bakteri oluşumuna izin vermez.

İnce taneli yapısı ve doğal Bentonit"in süper sıvı emme özelliği sayesinde hızlı bir şekilde dayanıklı ve temizlemesi kolay küçük topaklar oluşturur.

Sıradan kumlara göre daha az atık oluşturması sebebiyle ekonomik ve uzun süreli kullanım sağlamaktadır.

Çam Ağacı Talaşı Kedi Kumu :

100 çam ağacı talaşının, hiç bir katkı maddesi olmadan; taneleri standart boyuta getirmek için kırma, tozdan arındırmak için eleme ve çam ağacının fizyolojik özelliği olan %30 nem miktarını sıkıştırma için optimum nem miktarı olan %9 oranına getirebilmek için kurutma gibi belirli işlemlerden geçirilip; ısı yardımıyla sıkıştırılarak elde edilmesinden oluşmaktadır.

Eşit ölçüler haline getirilen talaşın yüksek ısıda homojen birleştirilmesi sayesinde bakteri oluşumunu ve barınmasını engeller, doğal olduğu kadar sağlıklı ve hijyeniktir.

Sıvı absorbe özelliği çok yüksek olan bu kumun kendine özgü doğal çam kokusu ile koku hapsetme özelliği de son derece yüksektir.

Tamamen doğadan gelen bu ürünün, doğaya sıvı ya da katı atık yoluyla bırakılmasında hiçbir sakınca olmamasıyla birlikte kısa süre içerisinde doğada hızla çözünme özelliğine sahiptir.